Vkládání nových objektů do mapy

Na Mapu bez bariér můžete vkládat nové objekty i Vy. Díky otevřené licenci našich dat pak mají tyto údaje potenciál se zobrazovat i na jiných portálech. V současné době jsou již prezentována na portále Vozejkmap.cz, v blízké budoucnosti budou také na Mapy.cz nebo na mezinárodním Wheelmap.org. Více o principech sdílení dat se dočtete zde.

Jak vloží nové objekty obec, kraj, firma nebo organizace?

Pokud se rozhodnete mapovat přístupnost objektů ve své správě podle Metodiky kategorizace přístupnosti objektů, kterou používáme my, máte v zásadě dvě možnosti. Buďto provedete mapování vlastními silami, nebo si objekty necháte za úplatu zmapovat subjektem, který se tímto zaobírá.

V prvním případě si nejprve prostudujte zmíněnou metodiku i formuláře, které používá. Poté si založte účet do našeho administračního prostředí a po přihlášení již můžete vkládat svá naměřená data. Doporučeným postupem je však nejprve formulář vytisknout a vyplňovat ihned při mapování objektu. Poté dle získaných údajů určit dle metodiky kategorii přístupnosti a zaznamenat textový popis objektu. Nakonec vše zkontrolovat a zadat do elektronického formuláře na portále Mapy bez bariér. Takto získaná data však nemůžeme považovat za spolehlivá a budou zobrazena pouze na vrstvě komunitních dat.

Pokud se rozhodnete si nechat zmapovat své objekty profesionálně, vyberte si subjekt z následujícího seznamu a dohodněte se s ním spolupráci s tím, že získané údaje zanese i na portál Mapy bez bariér. Ohledně volby mapařů se můžete obrátit i přímo na nás a my Vám je doporučíme. Můžete tak být společensky zodpovědnými nejen ke svým klientům či zákazníkům z řad hendikepovaných, seniorů nebo rodičů s dětmi, ale také díky správné volbě mapujícího subjektu, který může být z vašeho regionu, zaměstnávat hendikepované apod. Subjekty na uvedeném seznamu považujeme za profesionální a jimi získané údaje tudíž za spolehlivé. Data od subjektů mimo tento seznam nebudeme považovat za důvěryhodná a budou zobrazována jen mezi komunitními daty.

Jak vloží nové objekty jednotlivec?

Je to jednoduché. Zaregistrujte se pomocí následujícího formuláře a poté Vám již nic nebrání vkládat data o Vámi navštívených objektech. Doporučujeme jen prostudovat Metodiku kategorizace přístupnosti objektů i formuláře, které předepisuje. Pro další přístup do administrace slouží odkaz Správa dat v horním menu.

Projekt vzniká za podpory

IOP - Kvalita života Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Partneři projektu

Seznam Forpsi
 
Asociace krajů české republiky Svaz měst a obcí ČR České budějovice