Otevřená data

Jsme otevření

Data o přístupnosti objektů v aplikaci Mapy bez bariér jsou otevřená, publikovaná pod licencí Open Data Commons Open Database License (ODbL). Tato licence vám dovoluje kopírovat, distribuovat, sdělovat veřejnosti a upravovat naše data, pokud jako zdroj uvedete Mapy bez bariér a jeho přispěvatele. Vaše práva a povinnosti jsou blíže vysvětleny v plném licenčním ujednání – opendatacommons.org/licenses/odbl/1.0.

Zdrojové kódy aplikace i grafické komponenty aplikace jsou poskytovány pod licencí Creative Common – CC BY-NC 4.0. Můžete je tedy sdílet a upravovat, musíte však uvést původ a neužívat je komerčně. Více informací na creativecommons.org/licenses/by-nc/4.0.

Jak získat data?

Specifikaci API naleznete na adrese docs.mapybezbarier.apiary.io. Data ale lze získat i interaktivně přímo na naší mapě. Zvolte pomocí filtru objekty, jejíchž data chcete získat, a v levé spodní části obrazovky zvolte Export. Požadovaná data pak lze získat ve formátech XML, JSON a CSV.

Data můžete získat i v podobě propojených dat a to jak skrze koncový bod na adrese lod.mapybezbarier.cz/sparql tak jako dump ve formátu Turtle.

Ke snadnějšímu pochopení dat vám mohou pomoci formuláře k Metodice kategorizace přístupnosti objektů, podle které byly objekty mapovány.

Jak získat zdrojové kódy?

Všechny zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

Portály, které využívají i naše data

Patříte mezi ně také? Dejte nám o sobě vědět!

logo-npu       logo_kralovehradecky_kraj-1024x453

Projekt vzniká za podpory

IOP - Kvalita života Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Partneři projektu

Seznam Forpsi
 
Asociace krajů české republiky Svaz měst a obcí ČR České budějovice