Po stopách brněnských zmapovaných objektů

Vydali jsme se do Brna, druhého největšího města v České republice, abychom prozkoumali přístupnost tamních objektů. Na YouTube kanálu se na naše brněnské toulky můžete podívat.

Prvním cílem bylo Technické muzeum v Brně. „S přístupem do muzea jsem moc spokojený“, říká Jarda Šrámek, se kterým jsme muzeum navštívili. „Parkoviště je dobře přístupné, v přízemí je výtah a po celém objektu se dá krásně pohybovat, ať už s asistencí, nebo bez ní.“ „Technické muzeum v Brně je nádherné a určitě stojí za vidění,“ doporučuje Alexej Pyško, filmový a divadelní herec a dabér, který byl naším brněnským průvodcem.

Při návštěvě Brna nelze vynechat prohlídku dominanty města – hradu Špilberk. Doprovodil nás brněnský rodák Tomáš Kohoutek. Přestože byl Špilberk vystavěn před několika set lety, část hradu je přístupná i lidem s omezenou možností pohybu. Dočasné expozice i stálé výstavy jsou bezbariérově dostupné.

Naše další cesty vedly do brněnského Janáčkova divadla, které je součástí Národního divadla Brno. Na operu nebo balet plánuje zajít i Honza Vočka, kterého můžete poznat v jednom z našich videí z cest po Brně.

Projekt vzniká za podpory

IOP - Kvalita života Integrovaný operační program Evropský fond pro regionální rozvoj Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Partneři projektu

Seznam Forpsi
 
Asociace krajů české republiky Svaz měst a obcí ČR České budějovice